Podczas VIII Wędrownego Przeglądu Piosenki – Polana ’18, który odbył się w Janowicach Wielkich [28.07.2018], na bardzo kameralnej scenie, która została przygotowana na występy artystów poezji śpiewanej, wystąpił Leniwiec. Na koncercie grupa pojawiła się w silnym składzie 7-osobowym (ledwie mieszcząc się na „estradzie”:)).

Na scenie wystąpili: Agnieszka Szpargała (śpiew, saksofon), Zbigniew Muczyński (wokal, gitara elektryczna), Paweł Wrocławski (gitara elektryczna, gitara akustyczna), Paweł Nykiel (puzon, akordeon), Wojciech Wiktorski (gitara basowa), Jakub Matusiak (perkusja) oraz gościnnie Dorota Książkiewicz (djembe).

Chociaż styl muzyczny zespołu odbiegał od pozostałych występujących na przeglądzie artystów – grupa grała dużo mocniej i energiczniej, efektownie mieszając punk, ska reggae i folk, to występ grupy był integralnie związany z tematyką imprezy. W koncertowym repertuarze pojawiły się utwory z tekstami Edwarda Stachury (vide album Leniwca „Rozpaczliwie Wolny. Piosenki Edwarda Stachury”).

Agnieszk Szpargała Leniwiec

Agnieszka „Agis” Szpargała

Zespół Leniwiec

Zbyszek Muczyński

Paweł Wrocławski Leniwiec

Paweł Wrocławski

Leniwiec KoncertWystęp grupy Leniwiec w ramach Wędrownego Przeglądu Piosenki Polana’18