Jednym z zespołów występujących podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  w Poznaniu był Mały Fragment Rzeczywistości [13.01.2019]. Formacja pojawiła się po godzinie 11:00 na małej scenie, która była zainstalowana na Placu Adama Mickiewicza, nieopodal dwóch krzyży (druga, większa scena, na której koncerty odbywały się wieczorem znajdowała się gmachu CK Zamek).

Podczas niespełna 30-minutowego występu przebiegającego niekorzystnych warunkach atmosferycznych wykonano 8 utworów, z czego połowę stanowiły piosenki autorskie zespołu. Druga część to covery – zespół w swoim stylu zaaranżował znane kawałki grup: Hey, Kortez, Rezerwat i Mikromusic. Ciekawie wypadł zwłaszcza cover „Zaopiekuj się mną” w jazzowo-popowym brzmieniu wraz z subtelnym kobiecym wokalem, a także autorska piosenka „Bilet”.

Początki zespołu sięgają 2017 r., ale obecny skład grupy o tej niezwykle intrygującej nazwie wykrystalizował się w połowie 2018 r. W styczniową niedzielę Mały Fragment Rzeczywistości stanowili: Marta Magnucka (wokal), Adrian Wiśniewski (klawisze), Mateusz Wróbel (perkusja) oraz Mikołaj Przybyła (bas).

Mały Fragment Rzeczywistości zespół

Mikołaj Przybyła i Marta Magnucka

Zespół Mały Fragment Rzeczywistości

Mały Fragment Rzeczywistości Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

Mały Fragment Rzeczywistości Adrian Wiśniewski

Adrian Wiśniewski

Mały Fragment Rzeczywistości koncertMały Fragment Rzeczywistości – występ podczas WOŚP 2019 w Poznaniu

Marta Magnucka

Marta Magnucka