Wieczorne ujęcia poznańskiego Piątkowa (foty strzelone z trzech różnych  lokalizacji). Poniżej Osiedle Bolesława Chrobrego z widocznymi.  Na ostatnim zdjęciu pokazane Osiedle Bolesława Śmiałego i dwa najwyższe wieżowce Piątkowa – „Co rano windą wjeżdżam prawie na dach, jest tu w osiedlu taki najwyższy blok”.

Poznań Piątkowo
Powyżej widok z dachu bloku 25 (Osiedle Chrobrego) na drugą część osiedla. W oddali widoczne charakterystyczne wieże RTV.

Poznań Piątkowo Osiedle
Widok na Piątkowo (na głównym planie Osiedle Chrobrego). Zdjęcie zrobione z bloku nr 36 (na Osiedlu Bolesława Śmiałego).

Osiedle Chrobrego Modernizacja Poznań
Osiedle Chrobrego – widok na ocieplony blok nr 26 z ostatniego piętra bloku 25 (także Osiedle Chrobrego). Nowoczesna i estetyczna forma termomodernizacji bloków, nawiązująca do starej mozaika była przyczyną nominowania ich do plebiscytu architektonicznego „BRYŁA ROKU” 2014.

Ocieplone bloki Piątkowo Poznań
Osiedle Chrobrego w zimowy wieczór – widziane z bloku 37 (na Osiedlu Bolesława Śmiałego). W oddali widoczne resztki smogu:)

wieżowce Osiedle Śmiałego Poznań
Osiedle Śmiałego – bloki 37 i 36 – widok z bloku 26 (na Osiedlu Bolesława Chrobrego).  Oba wieżowce mają po 57 wysokości i znajdują się na 6 miejscu pod względem najwyższych budynków w Poznaniu (ex aequo razem z 37 innymi blokami wielkiej płyty, z których wszystkie pozostałe są zlokalizowane na Ratajach). Po lewej widoczny budynek 5 oddziału banku PKO w Poznaniu.