Zwieńczeniem Dobrze Rockującej Soboty Opalenicy był koncert zespołu Romantycy Lekkich Obyczajów [11.08.2018]. Kilka godzin wcześniej muzycy grupy mającej na swoim koncie występ na małej scenie Przystanku Woodstock ’16, oceniali występujące na opalenickim przeglądzie zespoły. Laureatem została poznańska grupa DiscoPogo z Vincenzo Corsinim na wokalu. O ile sam przegląd obserwowany był przez dość nieliczną grupę słuchaczy, to klu programu – czyli zespół pochodzący z Warmii – przyciągnął o wiele większą widownię.

Muzyka jaką wykonuje grupa to mix folku, rocka, piosenki kabaretowej i melodramatycznego popu. Na zdjęciach widoczni Damian Lange (śpiew, gitara) i Adam Miller (gitara basowa, wokal) – trzon powstałego w 2011 r. w Olsztynie zespołu. Na koncertach z zespołem występują również Paweł Łach (perkusja) i Jakub Stefaniak (instrumenty klawiszowe).

Damian Lange lideruje również w innym warmińskim zespole – Transsexdisco. W pamięci pozostaje zwłaszcza ponadczasowy kawałek „Wyspa” z niezłym tekstem.

koncert Romantycy Lekkich Obyczajów

Romantycy Lekkich Obyczajów

Paweł Łach perkusja

Paweł Łach na perkusji

Damian Lange romantycy lekkich obyczajów

Damian Lange

koncert Romantycy Lekkich Obyczajów

koncert Romantycy Lekkich Obyczajów

koncert Romantycy Lekkich Obyczajów

koncert Romantycy Lekkich ObyczajówRomantycy Lekkich Obyczajów podczas koncertu w Opalenicy [11.08.2018]

Adam Miller Romantycy Lekkich Obyczajów

Adam Miller

Dobrze Rockująca Sobota

Dobrze Rockująca Sobota w Opalenicy [2018]