Po parotygodniowej przerwie zespół SZA! wystąpił na lokalnej scenie. Tym razem grupa wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami koncertowała w kameralnej sali, mieszczącej się w klubie Hyćka przy ul. Św. Marcin w Poznaniu [15.03.2019]. Na początku, tuż po godzinie 20:15, krótki 20-minutowy występ zaprezentowała grupa So Much Love. Zespół jest związany personalnie z SZA! poprzez Marka Baczyńskiego. Ten multiintstrumentalista odpowiada za brzmienie gitarowe oraz klawiszowe, a także programowanie syntezatorów. Ponadto w składzie So Much Love na wokalu i ukulele oraz harfie kryształowej występuje Agnieszka Baczyńska, a za gitarę basową odpowiada grecki muzyk o pseudonimie „Panos”.

Następnie na scenie pojawił się frontman SZA!Tomasz „Yomay” Kapitańczyk, na początku ze swoim solowym gitarowym repertuarem, a także w gościnnym występem Natalii Kryst. Piosenka, którą wykonała wokalistka pt. „Gdyby nie ja” wywołała spore poruszenie wśród publiczności. To efekt zarówno groteskowego tekstu utworu jak i ciekawej, odbiegającej od pozostałych muzyków, charakteryzacji wokalistki. Warto przypomnieć, że to nie pierwszy występ tego duetu – kilka lat wcześniej oboje owocnie współpracowali na scenie poznańskiej kawiarni Dylemat podczas Wieczorów z Piosenką Nieobojętną. Później na scenie pojawił się w pełnym składzie zespół SZA! w składzie: Tomasz „Yomay” Kapitańczyk (wokal), Joanna Zielecka (flet, elektronika), Marek Baczyński (gitara akustyczna, syntezatory), Maciej Sztorc (bas) oraz Tom Wandell (perkusja). Początki grupy SZA! sięgają 2014 r. Od tego czasu muzycy regularnie koncertują, w samym Poznaniu w ciągu ostatnich 5 lat występowali ponad 20 razy. W ich autorskich piosenkach można doszukać się mieszanki przeróżnych stylów muzycznych, poczynając od jazzu, reggae, alternatywy, a kończąc na ostrych gitarowych brzmieniach. Jak sami przyznają bliskie są klimaty takich zespołów jak m.in. Lao Che, Raz Dwa Trzy czy VooVoo, co słychać w niektórych kompozycjach.

Ostatnim gościnnym występem było pojawienie się na scenie Ewy Sołtysiak, która z niezastąpioną Joanną Zielecką wykonała energiczny instrumentalny numer. Po nim nastąpiła ostatnia część koncertu zespołu, w tym jednym utworem jako bis, który również zyskał uznanie słuchaczy. Całe wydarzenie muzyczne trwało około 2h.

So Much Love

Gościnny występ So Much Love

Agnieszka Baczyńska So Much Love

Agnieszka Baczyńska – harfa kryształowa

Koncert Zespół SZA!

Solowy wystep Tomasza Kapitańczyka

Natalia Kryst wokalistka

Natalia Kryst, w tle Tomasz „Yomay” Kapitańczyk

Marek Baczyński

Marek Baczyński

Koncert Zespół SZA!

Zespół SZA!

Ewa Sołtysiak

Ewa Sołtysiak

Joanna Zielecka

Joanna Zielecka

Tomasz Kapitańczyk

Tomasz Kapitańczyk