Jednym z zespołów występujących podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  w Poznaniu był Mały Fragment Rzeczywistości [13.01.2019]. Formacja pojawiła się po godzinie 11:00 na małej scenie, która była zainstalowana na Placu Adama Mickiewicza, nieopodal dwóch krzyży (druga, większa scena, na której koncerty odbywały się wieczorem znajdowała się nieopodal gmachu CK Zamek).

Podczas niespełna 30-minutowego występu przebiegającego niekorzystnych warunkach atmosferycznych wykonano 8 utworów, z czego połowę stanowiły piosenki autorskie zespołu. Druga część to covery – zespół w swoim stylu zaaranżował znane kawałki grup: Hey, Kortez, Rezerwat i Mikromusic. Ciekawie wypadł zwłaszcza cover „Zaopiekuj się mną” w jazzowo-popowym brzmieniu wraz z subtelnym kobiecym wokalem, a także autorska piosenka „Bilet”.

Początki zespołu sięgają 2017 r., ale obecny na scenie WOŚP skład grupy o tej rozbudowanej nazwie wykrystalizował się w połowie 2018 r. W styczniową niedzielę Mały Fragment Rzeczywistości stanowili: Marta Magnucka (wokal), Adrian Wiśniewski (klawisze), Mateusz Wróbel (perkusja) oraz Mikołaj Przybyła (bas). Część członków zespołu (Marta, Mikołaj) studiuje na Wydziale Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Mały Fragment Rzeczywistości zespół

Mikołaj Przybyła i Marta Magnucka

Zespół Mały Fragment Rzeczywistości

Mały Fragment Rzeczywistości Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

Mały Fragment Rzeczywistości Adrian Wiśniewski

Adrian Wiśniewski

Mały Fragment Rzeczywistości koncertMały Fragment Rzeczywistości – występ podczas WOŚP 2019 w Poznaniu

Marta Magnucka

Marta Magnucka