Niedzielny występ zespołu Sneaky Jesus na podwórzu klubokawiarni Recepcja (Wrocław) był częścią festiwalu MIASTOmovie [11.10.2020]. Na niewielkiej plenerowej scenie wystąpili: Matylda Gerber (saksofon), Maciej Forreiter (gitara), Beniamin Łasiewicki (gitara basowa), Filip Baczyński (perkusja), Mariano de Oña Martinez (syntezatory) oraz Wiktor Maternik (trąbka). Ponad 40-minutowy koncert zespołu obserwowała około 80-90 osobowa publika.

Brzmienie grupy Sneaky Jesus jest chłodne, a zarazem rytmiczne. W ich muzyce nie brakuje nawiązań do jazzowej tradycji, ale grupa zdecydowanie stara się pchać swoją muzykę na przód tworząc swój indywidualny styl. Zespół stawia na otwarte formy kompozycyjne i improwizacje, co dało się odczuć podczas niedzielnego koncertu. W muzyce Sneaky Jesus można zauważyć standardowy, że podział na sekcję rytmiczną i solistów po części zanika. Zamiast tego grupa funkcjonuje jako jeden wspierający się wewnątrz organizm.

Adres „Ruska 46” to charakterystyczne miejsce na mapie Wrocławia. Mieści się tutaj galeria Neon Side. Dzięki temu scenerii koncertu dopełniały stare wrocławskie neony, którymi jest obwieszone wnętrze podwórza. Przed kilkunastoma laty te reklamy jarzyły się nocą na ulicach, dodając kolorytu miejskiej przestrzeni.

SNEAKY JESUS BAND

Maciej Forreiter i Matylda Geber

SNEAKY JESUS BAND

SNEAKY JESUS na plenerowej scenie klubokawiarni Recepcja [11.10.2020]

NEON KWIATY WROCŁAW

KWIATY – fragment Neon Side

Filip Baczyński SNEAKY JESUS

Filip Baczyński

SNEAKY JESUS BAND

SNEAKY JESUS

SNEAKY JESUS BAND

Neon Side

SNEAKY JESUS BAND
NEON DOM HANDLOWY
SNEAKY JESUS BAND