Koncert grupy Radioaktywny Świat odbył się w ramach obchodów Święta Gminy Jabłonna ‘18 [08.09.2018]. Lokalizacją imprezy był w park przy pałacu Polskiej Akademii Nauk. Zespół powstał pod koniec 2011 r. w Legionowie. Ich muzyczny styl to rock alternatywny, ale czerpią także z innych nurtów. W kwietniu 2018 r. zespół wypuścił swoją debiutancką płytę „Wojna Światów”. Wcześniej zespół wydał dwa mini-albumy „Radioaktywny Świat” (2012) i „Fukushima moja miłość” (2013).

Na wrześniowym koncercie zespół wystąpił w składzie: Gosia Andrzejewska (wokal), Wojtek Sokołowski (gitara), Marek Korwin-Szymanowski (bas) oraz gościnnie Kamil Falkor (perkusja), na co dzień członek grupy Decadent Fun Club. Radioaktywny Świat rozpoczął występ bardzo energicznie. Niestety po ponad 30 minutach koncert został przerwany przez niekorzystne warunki pogodowe po ponad 30 minutach (lunęło prawie tak jak w teledysku KULTU „Dziewczyna bez zęba na przedzie”). Na przekór warunkom zespół próbował grać dalej, ale ekipa techniczna kierując się bezpieczeństwem odłączyła zasilanie. Zaplanowany późniejszy koncert grupy ENEJ również został odwołany.

zespół Radioaktywny Świat

Radioaktywny Świat

Radioaktywny Świat

Gosia Andrzejewska Radioaktywny Świat

Gosia Andrzejewska

Wojtek Sokołowski Radioaktywny Świat

Wojtek Sokołowski

Radioaktywny Świat

Radioaktywny Świat na scenie podczas Dni Gminy Jabłonna 2018

Radioaktywny Świat – koncert [08.09.2018]

Kamil Falkor perkusja

Kamil Falkor

Marek Korwin-Szymanowski Radioaktywny Świat

Marek Korwin-Szymanowski

Radioaktywny Świat

Radioaktywny Świat

Gosia Andrzejewska Radioaktywny Świat

Gosia Andrzejewska

Wokalistka zespołu ma inklinacje aktorskie. Gosia pojawia się m.in. w dwóch klipach spod wytwórni SP Records – „Co się z nami stało” (Strachy Na Lachy) oraz „Wojny” (Kazik i Zdunek Ensemble)