Zespół Komety wystąpił w pubie Lizard King w Toruniu [13.09.2018]. Organizatorem koncertu była fundacja Archipelag Inicjatyw. Wcześniej, w ramach tego samego wydarzenia, które upamiętniało 100 rocznicę odzyskania niepodległości, wystąpił warszawski zespół Spirit of 84. 

Komety zagrały składzie: Lesław Strybel (wokal gitara), „Riczmond” (bas, chórki), „Dżony” (perkusja). Trwający około godzinę koncert zainaugurował kawałek „W dżinsach”. Utwór „Niebezpieczny mózg” został dedykowany Robertowi Brylewskiemu – był to jego ulubiony kawałek zespołu.

Komety początkowo funkcjonowały jako drugi projekt muzyków z grupy Partia. Za datę powstania zespołu podaje się 2003. Dwa lata wcześniej muzycy wystąpili pod nazwą Komety w godnym polecenia filmie Przemysława Wojcieszka „Głośniej od bomb”, gdzie wykonują 5 kawałków (część z repertuaru grupy Partia). Zespół ma na koncie 12 wydanych albumów płytowych, z czego 3 stanowią angielskojęzyczne wersje wydanych wcześniej krążków polskojęzycznych. Ostatnia płyta „Bal nadziei” została wydana w 2016.

Ponadto bardzo ciekawie zaaranżowany cover Dezertera „Szara rzeczywistość” pojawia się na składance „Tribute to Dezerter” (2006), który został zrealizowany wspólnie z Niką (Post Regminent).

Koncert KOMETY

na wokalu Lesław Strybel

Koncert KOMETY

zespół KOMETY podczas występu w Toruniu [13.09.2018]

zespół KOMETY

KOMETY

Koncert KOMETY
komety koncert publika
Koncert KOMETY

Koncert KOMETY Lizard King

Zespół KOMETY podczas koncertu pubie w Lizard King (Toruń)

KOMETY koncert
Komety koncert